Vandrovalo vajce – 13.ročník – 10.03.2023

10. mar 2023 08:00 – 08:00
Miesto
Cetuna

V a n d r o v a l o      v a j c e…

Občianske združenie Vidiecky parlament na Slovensku

vyhlasuje 13. ročník celoslovenskej prehliadky výrobcov kraslíc

v spolupráci s obcou  Bzince  pod Javorinou,  Centrom EUROPE DIRECT  Banskobystrický región, ktorá  sa bude konať od 10. marca 2023 v Bzinciach pod Javorinou, miestna časť Cetuna.

VIPA SK sa venuje okrem iných aktivít aj rozvoju vidieka a zachovávaniu ľudových tradícií. Výstava zúčastnených výrobcov s ich kraslicami sa uskutoční v Kultúrnom dome Cetuna Zúčastniť sa jej môžu výrobcovia, ktorí sa venujú výrobe kraslíc. Prehliadka kraslíc bude v piatich kategóriách.

Použité techniky kraslíc: 1. maľované,   2. drôtované,   3. vyškrabávané,   4. voskované + batikované, 5. olepovaná technika – slama, bavlnky, látka, sitina.

Poslať môžete po 3 kusy z každej techniky na adresu: Obecný úrad Bzince  pod Javorinou, Dr. Rudolfa Macúcha 348/1, 916 11 Bzince pod Javorinou.

Termín doručenia: najneskôr do 6. 3. 2023

Po ukončení prehliadky môžete kraslice vyzdvihnúť na slávnostnom vyhodnotení  súťaže.

Doručené výrobky bude hodnotiť komisia a návštevníci  výstavy. Bude k dispozícií  aj internetové hlasovanie.

Upozornenie pre výrobcov:

Prosíme dodržať vyhlásené techniky. Pokiaľ zašlete inú techniku, ako je v propozíciách, tento výrobok nebude súčasťou prehliadky.

Termín vyhodnotenia prehliadky plánujeme 3. 4. 2023.